خانه » گوناگون » فواید عسل برای سرفه

فواید عسل برای سرفه

شربت های سرفه همیشه از قدیم به عنوان یک داروی درمان سرفه بوده است و باعث درمان سرفه و تسکین درد می شود اما در هنگام سرما خوردگی یکی از بهترین جایگزین های شربت سرفه و حتی قرص سرما خوردگی، عسل است.

عسل به عنوان یک معجزه برای درمان سرفه استفاده می شود و فوق العاده تاثیر زیادی در درمان و بهبود سرفه های خشک دارد از عسل جهت تسکین درد و بهبود سرفه بسیار استفاده می شود. یکی از بدترین مشکلات در هنگام خواب، سرفه کردن است که شاید حتی در بعضی موارد شربت سرفه نیز نتواند جلوی سرفه های خشک در هنگام خواب را بگیرد.

فواید عسل برای سرفه

فواید عسل برای سرفه

کافی است قبل از خواب، یک قاشق غذا خوری عسل میل کنید و تاثیر آن را بعد از مدتی مشاهده کنید البته عسل برای کودکان نیز بسیار مناسب است زیرا دارو برای کودکان زیاد مناسب نیست و بهتر است از عسل به عنوان داروی درمانی سرما خوردگی استفاده شود.

طی تحقیقات انجام شده عسل به عنوان یک داروی درمان کننده تاثیر دارد همچنین لازم به ذکر است که عسل هایی که به رنگ تیره تر وجود دارند دارای آنتی اکسیدان فراوان تری هستند و همین مورد باعث می شود تا تاثیر آن چند برابر شود.

قطعا اگر تاکنون داروهای ضد سرفه مصرف کرده باشید، احساس خواب آلودگی و گیجی به شما دست داده است اما مصرف علاوه بر اینکه این اثرات را ندارد، به بهبود و افزایش مقاومت بدن نیز کمک می کند.

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است