خانه » گوناگون » فواید خیار برای پوست

فواید خیار برای پوست

شاید تا به حال بارها خیار میل کرده باشید اما تاکنون به این فکر کرده اید که خیار چه فوایدی دارد؟ تاثیری که خیار بر روی پوست دارد فوق العاده است و مناسب برای کسانی است که مشکلات چربی پوست ، خارش پوست ، کک مک ، سوختگی و … دارند را برطرف می کند.

فواید خیار برای پوست

همانطور که می دانید خیار جزء میوه های خنک است و پوست به میوه های خنک واکنش نشان میدهد از جمله ویژگی های پوست خیار میتوان به قدرت نرم کنندگی پوست صورت اشاره کرد.

فواید خیار برای پوست

مواردی در زیر نامبرده می شود که میتوانید جهت درمان از خیار استفاده کنید :

  • افرادی که دچار آفتاب سوختگی شده اند میتوانند ابتدا خیار را بپزندو سپس قسمتی که دچار سوختگی شده است را با آب بشویند.
  • اگر دچار خارش پوست هستید پوست خیار را بر روی همان قسمت بگذارید تا تاثیر آن را متوجه شوید
  • اگر پوست چربی دارید ابتدا باید خیار را آب پز کنید و بعد از تمیز کردن پوست آن، بر روی صورت خود بگذارید
  • ناهمواری پوست و چین و چروک را نیز میتوانید با پوست خیار درمان کنید البته برای این مورد نیاز است که به همراه خیار از شیر خام نیز استفاده کنید.
  • جالب است بدانید خیار برای محل گزش زنبور نیز مناسب است که جهت درمان آن نیاز است حتما روزی چند بار خیار را بر روی پوست خود قرار دهید
  • شاید مشکلاتی مانند کبودی زیر چشم ، پف کردن چشم ، رنگ پریدگی و … نیز داشته باشید که برای این موارد نیز خیار بسیار مناسب است.

همچنین گفتنی است که به جزء پوست خیار ، آب خیار نیز بسیار مفید است  از فواید آب خیار میتوان به روشن کردن چهره اشاره کرد که بیشتر مناسب افرادی است که صورت شادابی ندارند .

در انتها باید بدانید که خیار در انواع ماسک خیار به همراه نعنا و تخم مرغ ، ماسک خیار به همراه لیمو ترش  نیز ترکیب می شود که باعث افزایش تاثیر آن بر روی پوست خواهد شد.

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است