خانه » گوناگون » فواید زرشک برای پوست و مو

فواید زرشک برای پوست و مو

زرشک جزء میوه هایی است که بسیاری از افراد از خواص آن بی خبر هستند یکی از فواید بسیار زیاد زرشک برای پوست و مو است وجود ویتامین های C و B در زرشک باعث شده خاصیت های فراوانی را به این میوه قرمز رنگ بدهد.

وجود دو ویتامین ذکر شده در زرشک باعث شده تا خاصیتی ضد میکروبی پیدا کند و همین مورد سبب استفاده از ماسک زرشک برای پوست شده است اگر پوست چهره شما دارای چربی و یا حتی جوش است میتوانید از ماسک زرشک جهت درمان آن استفاده کنید.

فواید زرشک برای پوست و مو

فواید زرشک برای پوست و مو

جهت استفاده از ماسک زرشک ابتدا باید به مدت ۱۰ ساعت زرشک را بزارید خیس بخورد و سپس زرشک ها را له کرده و آن را بر روی صورت خود بمالید و بزارید تا جذب پوستتان شود.

جالب است بدانید زرشک به جزء پوست و مو در کاهش وزن و کبد چرب تاثیر دارد.

سعی کنید هر هفته حداقل یکبار مصرف آب زرشک را در برنامه رژیم غذایی خود بگذارید آب زرشک یک خاصیت چربی سوزی دارد و همانطور که برای پوست مفید است ، برای چربی سوزی بدن نیز بسیار خاصیت است. اما برای اینکه خاصیت این میوه قرمز رنگ خوش طعم و پرخاصیت را مشاهده کنید باید آن در برنامه غذایی خود بگذارید و به طور مداوم مصرف کنید.

تاثیر آب زرشک برای قلب نیز کاملا مشهود است اما بسیاری از افراد از خواص زرشک برای پوست و مو می گویند که باید بدانید تنها زرشک له شده را باید روی صورت خود بگذارید تا به خوبی جذب پوست شود در غیراینصورت تاثیری نخواهد گذاشت.

همچنین در نظر داشته باشید که باید آب زرشک طبیعی را تهیه کنید که برای اینکار کافی است بعد از شست و شوی زرشک به مدت ۱ روز بزارید خیس بخورد و سپس به خوبی مخلوط کنید و در مرحله آخر آن را از صافی رد کنید

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است