خانه » گوناگون » فواید دارچین برای لاغری

فواید دارچین برای لاغری

از دارچین به عنوان یک ادویه در غذا و چایی استفاده میشود . دارچین که فواید بسیار زیادی دارد از قدیم به عنوان یک داروی درمان سرما خوردگی استفاده میشده است. علت استفاه از آن در قدیم نیز به علت وجود آلدئید سینامیک موجود در دارچین بوده است که یکی از قوی ترین داروها جهت از بین بردن ویروس است و به ایمنی بدن بسیار زیاد کمک می کند. البته اگر میخواهید دارچین را جهت درمان سرما خوردگی استفاده کنید پیشنهاد می شود آن را با یک فنجان آب گرم بجوشانید و همراه با لیمو ترش و عسل مصرف کنید تا قدرت بالای دارچین را در درمان سرما خوردگی احساس کنید.

فواید دارچین

فواید دارچین برای لاغری

لازم به ذکر است این ادویه پرطرفدار فواید بسیار زیاد دیگری نیز دارد که یکی از آن ها کمک به چربی سوزی و لاغری است. شاید تاکنون ترکیب دارچین و عسل را شنیده باشید. پیشنهاد می شود این ترکیب معجزه آور را امتحان کنید. البته ترکیب دارچین و عسل تنها برای افرادی مناسب است که قصد لاغری را دارند.

زیرا مصرف دارچین باعث کم اشتهایی و در نتیجه لاغری خواهد شد. البته برخی ها دارچین را با چای نیز میل می کنند که اگر شما نیز از این دسته از افراد هستید ، پیشنهاد در اول صبح مصرف کنید تا تاثیر بهتری داشته باشد.

لازم به ذکر است دارچین اثر فوق العاده بالایی در سوخت و ساز بدن دارد بنابراین نباید در مصرف آن زیاده روی کنید. بهترین مقدار مصرف دارچین یک قاشق چایی خوری در روز است.

همانطور که در ابتدای مطلب ذکر شد از دارچین به عنوان لاغری استفاده می شود اما فواید بسیار زیاد دیگری مانند آرامش دادن و کنترل اعصاب بسیار مناسب است. دارچین باعث افزایش روحیه و جلوگیری از خواب آلودگی نیز می شود.

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است