خانه » گوناگون » خواص ضد میکروبی گیاه انیسون

خواص ضد میکروبی گیاه انیسون

شاید تا به حال کمتر نام گیاه انیسون به گوشتان خورده باشد. گیاه انیسون دارای ماده ای به نام ترانس آنتول است که به عنوان مهمترین ماده تشکیل دهنده گیاه انیسون است. کومارین و همچنین اسانس از دیگر ترکیبات گیاه انیسون است.

این گیاه گرم دارای سه برگ است که به برگ های شبیه قلب هستند و ارتفاع این گیاه تا نیم متر نیز میرسد. عطری که گیاه انیسون دارد بسیار خوش بو و معطر است و برخی از افراد از این گیاه به عنوان معطر کننده نیز استفاده میکنند. اگر به دنبال این گیاه هستید، بهتر است فصل تابستان به دنبال آن بگردید.

گیاه انیسون

خواص ضد میکروبی گیاه انیسون

اگر بخواهیم به خواص گیاه انیسون بپردازیم قطعا باید مقاله ای طولانی بنویسیم. اما یکی از اصلی ترین خاصیت های گیاه انیسون ، ضد میکروبی بودن آن است. یعنی با مصرف آن از بسیاری از بیماری ها در امان خواهید ماند.

همچنین این گیاه به عنوان یک مسکن نیز مصرف می شود و می تواند درد را تا حد زیادی کاهش دهد. طریقه مصرف این گیاه به چند شکل مختلف است اما اگر میخواهید تاثیر گیاه انیسون را بیشتر کنید میتوانید آن را با روغن بجوشانید.

نوعی دیگر از طریقه مصرف گیاه انیسون ، استنشاق کردن آن است. به این صورت که این گیاه را بخاطر میکنید و در هوا پخش میکند. با اینکار دردهای میگرنی و سردرد را از بین می برد.

این گیاه پرکاربرد برای مادران باردار نیز بسیار مناسب است. مصرف این گیاه میتواند شیر مادر را افزایش دهد. لازم به ذکر گیاه انیسون را معمولا با ترکیبی از مواد غذایی دیگر مصرف می شود. برای مثال میتوان گیاه انیسون را با رازیانه ترکیب کنید و بعد میل کنید.

همانطور که در ابتدای مطلب ذکر شد خواص ضد میکروبی گیاه انیسون باعث محبوبیت این گیاه شده است.

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است