خانه » گوناگون » خواص چای سبز برای فشار خون

خواص چای سبز برای فشار خون

شاید تا به حال نام چای سبز را شنیده باشید و حتی آن را بارها مصرف کرده باشید. اما آیا تا به حال خود پرسیده اید چای سبز چه خواصی دارد؟ در این مطلب با فارس نویس همراه باشید تا خواص چای سبز آشنا شوید.

خواص چای سبز برای فشار خون

یکی از مهمترین خواص چای سبز برای فشار خون است. جالب است بدانید مصرف چای سبز در ۱۲ هفته باعث می شود میزان فشار خون به حد قابل توجهی کاهش یابد. البته چای سیاه نیز چنین خواصی دارد اما تاثیر چای سبز در کاهش فشار خون بیشتر است.

برخی از افراد سوالی در رابطه با میزان مصرف چای سبز در روز دارند. استفاده از چای سبز به طور معمول ۳ تا ۴ بار در روز پیشنهاد می شود اما اگر میخواهید دقیق تر بدانید ، باید وضعیت بدنی شما بررسی شود. اگر چای سبز را در سه نوبت صبح ، ظهر و شب مصرف کنید احتمال مسدود شدن رگ های قلبی را به مقدار بسیار زیادی کاهش می دهید.

خواص چای سبز

درمان چاقی و دیابت با چای سبز

یکی از انواع بیماری هایی که چای سبز به عنوان یک دارو درمان کننده برای آن مصرف می شود، چاقی و دیابت است. شاید بارها شنیده باشید که مصرف چای سبز برای لاغری بسیار مناسب است اما علت آن چیست؟

چای سبز در لاغری تاثیری همانند مصرف سیر برای لاغری دارد و تاثیر مستقیم بر روی متابولیسم چربی ها دارد. یعنی با مصرف آن بدن شما شروع به چربی سوزی میکند و همین مورد باعث جلوگیری از چاقی خواهد شد. د همچنین این مورد برای دیابت نیز صدق میکند. قطعا اگر دچار دیابت هستید، انسولین را تجربه کرده اید. چای سبز در وقع کار همان انسولین را انجام میدهد و موجب درمان دیابت می شود.

از دیگر خواص چای سبز میتوان به افزایش مقاومت لثه ها ، کاهش احتمال مبتلا شدن به سرطان سینه ، بهبود عملکرد سیستم گوارشی و التهاب می شود.

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است