خانه » گوناگون » انواع سبزیجات و فواید آن

انواع سبزیجات و فواید آن

انواع سبزیجات وجود دارند که هر کدام تاثیر و فواید زیادی دارند. تره ، ترپچه ، ریحان ، شاهی ، جعفری ، ترخون ، گشنیز و نعنا هر کدام جداگانه دارای فواید بسیار زیادی هستند که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

انواع سبزیجات و فواید آن

فواید سبزی تره

فواید سبزی تره

سبزی تره در دو نوع برگ کوتاه و برگ پهن وجود دارد. یکی از خواص بسیار مهم سبزی تره دفع سموم است. بدین معنا که با مصرف سبزی تره باعث افزایش ادرار خواهید شد و سموم را از بدن شما به مرور دفع خواهد کرد.

البته تاثیرات دیگری همچون برطرف کردن سوء هاضمه و یبوست را دارد. همچنین از سبزی تره جهت رفع درد مفاصل نیز استفاده می شود.

فواید سبزی تربچه

فواید سبزی تربچه

اگر به دنبال ویتامین C برای بدنتان هستید، مصرف سبزی تربچه به شما پیشنهاد می شود. سبزی تربچه بسیار مقوی و فواید زیادی برای دندان ها دارد. از جمله ویژگی هایی که سبزی تربچه دارد با اکثر غذاها میتوانید مصرف کنید و به افزایش آهن بدن شما کمک بسیار زیادی می کند.

همچنین اگر مشکلات کلیوی دارید، سبزی تربچه بهترین دارو برای درمان بیماری های کلیوی است.

فواید سبزی ریحان

فواید سبزی ریحان

یکی از خشبوترین سبزی ها، سبزی ریحان است که طعم بسیار خوبی نیز دارد. برخی افراد از سبزی ریحان برای رفع استرس و به عنوان یک مسکن استفاده میکنند.

همچنین از سبزی ریحان برای خانم های باردار نیز استفاده می شود زیرا شیردهی را افزایش خواهد داد.

فواید سبزی شاهی

فواید سبزی شاهی

این نوع سبزی مانند سبزی تربچه دارای ویتامین C است. اما یکی از ویتامین های دیگری که در سبزی شاهی وجود دارد، ویتامین A است که کمک بسیار زیادی جهت کاهش قند خون میکند.

فواید سبزی جعفری

فواید سبزی جعفری

از فواید سبزی جعفری میتوان به درمان دردهای شکمی اشاره کرد وجود آهن و کلسیم در سبزی جعفری باعث می شود روده ها را ضدعفونی کند و در نتیجه باعث کاهش درد شکمی خواهد شد.

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است