خانه » گوناگون » خواص سیر برای پوست و مو

خواص سیر برای پوست و مو

یکی از گیاه هایی که نزدیک به چند هزار قرن است که خاصیت دارویی برای پوست و مو دارد، سیر است. نکته جالب در استفاده از سیر برای درمان پوست و مو، به زمان جنگ برمیگردد. سربازانی که در جنگ به هر دلیلی زخمی میشدند، از سیر برای درمان زخم آنها استفاده میشد. اما شاید با خود بپرسید سیر چه نوع ویتامینی دارد؟

خواص سیر برای پوست و مو

خواص سیر برای پوست و مو

دو نوع ویتامینی که در سیر وجود دارد، ویتامین C و B است که باعث شده خواص زیادی برای پوست و مو داشته باشد. وجود فسفر ، آهن ، کلسیم و پتاسیم نیز خاصیت آن را کاملتر میکنند. سیر به ۳ روش مصرف می شود که میتوان به سیر پخته ، سیر خام و روغن سیر اشاره کرد که هر کدام خواص جداگانه ای دارند.

برای مثال سیر علاوه بر خاصیت درمانی برای پوست و مو ، به عنوان دارویی برای بیماری قلبی ، سرطان و حتی مغز استفاده می شود. اما در چه نوع بیماری های پوستی از سیر به عنوان داروی درمانی استفاده می شود؟

جوش صورت ، قارچ ، افزایش رشد مو ، تقویت موی سر ، شوره سر ، رشد ابرو و بسیاری موارد دیگر استفاده کرد. البته برای هر کدام باید روش استفاده دارویی آن را بدانید. برای مثال اگر میخواهید جلوی ریزش مو را بگیرید روغن سیر تهیه کرده و حداقل به مدت ۲۰ دقیقه روی موهای سرتان ماساژ دهید و بعد بشویید.

باید اینکار را هر روز انجام دهید تا تاثیر آن را بر روی موهایتان ببینید. قبل از هر کاری پیشنهاد می شود که با دکتر متخصص پوست و مو مشورت کنید و اگر مشکلی بابت استفاده سیر بر روی موهایتان نداشتید، میتوانید از سیر به عنوان دارویی برای افزایش رشد مو و تقویت  و همچنین از خواص سیر برای بیماری های دیگر نیز استفاده کنید.

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است