خانه » گوناگون » فواید نعناع برای مو و درمان درد

فواید نعناع برای مو و درمان درد

یکی از گیاهانی که فواید بسیار زیادی دارد و برای بدن بسیار مفید است ، نعناع است. گیاه نعناع به چند دسته تقسیم می شود که میتوان به نعناع خشک ، نعناع تازه ، نعناع پودر و … اشاره کرد که هر کدام یکسری خاصیت دارند که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت. برای مثال از برگ نعناع خشک شده برای خوشبویی استفاده می شود. شاید تا به حال آش زیاد خورده باشید و طعم نعنا داغ را نیز در آن تجربه کرده باشید.

جالب است بدانید نعناع اشتها آور نیز است. میتوانید نعنا را دم کرده و در روز آن را میل کنید. از نعناع در تابستان نیز استفاده می شود البته لازم به ذکر است همانطور که نعناع فواید زیادی دارد، زیاده روی در آن نیز باعث صدمه زدن به بدن خواهد شد بنابراین در استفاده از نعناع ، زیاده روی نکنید.

شاید تا به حال اسم عرق نعناع پاستوریزه به گوشتان خورده باشد. این نوع عرق نعناع توسط کارخانه ها میکروب زدایی می شود و از هر گونه آلودگی پاک می شود و سپس وارد بازار می شود. به این نوع عرق نعناع ، نعناع پاستوریزه می گویند.

اگر به نعناع حساسیت داشته باشید، هیچکدام یک از فواید آن مناسب شما نیست. زیرا با مصرف هر کدام ، بدن شما به آن واکنش نشان خواهد داد و ممکن احساس ناراحتی کنید.

فواید نعناع برای مو

نعناع علاوه بر استفاده هایی که برای بدن دارد، برای مو نیز مناسب است. از قدیم برای درمان شپش، از نعناع استفاده می شده است که الان نیز در پزشکی استفاده می شود. دقت کنید اگر میخواهید از نعناع برای موهایتان استفاده کنید، حتما آن را بجوشانید.

افزایش غلظت خون، درمان گوش درد ، قلب ، اعصاب ، سکسکه از دیگر فواید نعناع است.

درمان درد با نعناع

یکی از فواید مهم دیگر نعناع ، کاهش درد است که کافی است بعد از تهیه اسانس نعنا ، مقداری از آن را در محل درد مالیده و ماساژ دهید. اسانس نعناع خاصیت ضد درد دارد و باعث کاهش درد خواهد شد.

درمان سندروم روده

شاید شنیده باشید که بیماری سندروم روده درمانی ندارد، اما کاملا در اشتباه هستید. یکی از فواید نعناع ، درمان نفخ شکم و بیماری سندروم روده است. البته باید زیر نظر پزشک و در مدت زمان های خاص و مرتب از آن استفاده کنید. با اینکار مشکلات گوارشی نیز رفع خواهد شد.

 

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است