خانه » مجله خبری » اجتماعی » واقعا مهره ی مار تاثیر دارد ؟!

واقعا مهره ی مار تاثیر دارد ؟!

باشگاه جوانی برنا/ آیا تاثیر مهره مار بر روابط انسانی و اجتماعی صحت دارد؟

 


فارس نویس : ماجرای تاثیر مهره مار بر روابط انسانی و تاثیر گذاری با این مهره بر طرف مقابل بیشتر به داستانی جالب و جاذب شبیه است تا به واقعیت؛کدام آدم عاقلی می تواند این حرف را بپذیرد؟ حتی اگر بحث دین را کنار بگذاریم، عقلانیت چه موقع وچطور می تواند این حرف را بپذیرد که شیئی به اسم مهره مار روی روابط انسان ها تاثیر داشته باشد. این مساله قابل استدلال، قیاس و صحبت نیست.

حتماشنیده اید وقتی کسی محبوبیت و جذابیت دارد و در روابط اجتماعی خود موفق است به اصطلاح می گویند انگار طرف مهره مار دارد. این اصطلاح بیشتر به افسانه ای قدیمی می ماند. اما حالا افسانه تاثیر مهره مار بر جذابیت و روابط عاطفی انسانی برای عده ای به اندازه ای باور پذیر شده که حاضر هستند برای به دست آوردن مهره مار اصل پول زیادی خرج کنند. فروشنده‌های این مهره‌ها با شعارهای وسوسه انگیزی که خالی از هر گونه منطق و عقلانیتی هستند مردم را به خرید این مهره‌ها ترغیب می کنند.شعارهایی مثل:”جلب توجه فوق العاده افراد به شما بدون اختیار”، “جلب احساسات جنس مخالف”،”تغییر چهره ظاهری شما”، “دارای خواص مثبت روحی و جسمی”،” راز جذابیت و سلامتی” ،” نفوذ در دلها”،” موفقیت در ایجاد هر گونه رابطه ”

 

این مساله از نظر عقلانی مردود است و دین اسلام هم حتما این امر را مردود می داند، چون امری نیست که ثابت شده باشد و دلیلی بر قبول آن نداریم. اگر چنین چیزی در عالم خارج واقعیت داشته باشد باید به ترتیبی به اثبات برسد، اما تابه حال چنین چیزی به اثبات نرسیده؛تحقیقاتی صورت نگرفته است تا ببینند صحت حرفی که این افراد می زنند و خرید و فروش هایی که می شود اثبات می شود یا خیر؛ امری که اثبات نشده خالی از فایده، ارزش و اعتباری است و باید امری عقلایی داشته باشد.

حجت الاسلام حمید پارسانیا،نویسنده، پژوهشگر و استاد دانشگاه: چنین چیزی صحت ندارد.

دکتر مصطفی دلشاد تهرانی ،محقق ،دانش آموخته حوزه و دانشگاه : چنین چیزی تایید شده نیست.

 

تاکنون ۳ نظر ثبت شده است.

  1. ولی پس جناب اقای:حجت الاسلام حمیـــــد پارســـــانــــیـــا
    پـــــس جرا خودتان می فروشیدش حدقل یجور باش یک رنگ باشـــ !!!

  2. اگر واقعا مهره مار این قدرت ها را دارد شما(فروشندگان مهره)چه نیازی به فروش ان دارید خب شما میتوانید بدون زحمت به همه چیز برسید چرا با فروش ان خودتان را به زحمت میندازید؟

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است