خانه » سرگرمی » مطالب جالب » با این راه حل های بوی بد کولر آبی را از بین ببرید

با این راه حل های بوی بد کولر آبی را از بین ببرید

منبع : www.FarsNevis.ir

 

با این راه حل های بوی بد کولر آبی را از بین ببرید

در فصل گرم سال کولرها نقش مهمی در کاهش دمای داخلی ساختمانها دارند و امسال با توجه به گرانی بی سابقه برق و اخطار وزارت نیرو که جز مناطق جنوبی ایران برق مصرفی کولرهای گازی در سایر نقاط کشور گران بار خواهد آمد، بحث کولرهای سنتی یا همان کولر آبی داغ تر از سالهای قبل است.

یکی از آزاردهنده ترین چیزها در مورد این نوع کولرها معضل بوی بد کولر است. بویی شبیه آب مانده و لجن زده. در مورد کولرهای دارای پوشال و یا سلولزی هم این موضوع صدق میکند. اما رفع این اشکال خیلی ساده است. برای اینکه از دست این مشکل راحت شوید کافی است یکبار این موارد را انجام دهید.


۱-
این موضوع به نو و کهنه بودن پوشال ربطی ندارد اما اگر پوشال کولر پوسیده است آن را عوض کنید.


۲-
داخل سینی آب کولر یک استکان بزرگ وایتکس و یا شیشه شوی بریزید و پنجره های آن را در جای خود قرار دهید. حال بدون آنکه فن کولر را روشن کنید فقط پمپ آب را بزنید تا آب به جریان بیافتد و کاملا” آغشته سازی صورت گیرد. ۳۰ دقیقه تا یک ساعت صبر کنید.


۳-
حال کاملا” آب سینی کولر را تخلیه نمایید و آن را بشویید و دوباره پر کنید.


۴-
داخل سینی کولر در حد نصف استکان وایتکس و یا مایع شیشه شوی بریزید.
۵-هر ۱۰ روز تا دو هفته یکبار در صورت نیاز آب سینی را تعویض و در حد نصف استکان شوینده به آن اضافه کنید.

خوب دیگر مشکلی با این بوی بد شما را آزار نخواهد داد.
اما نکات مهم :

۱-
از شوینده های کف کننده مانند تاید و مایع ظرفشویی استفاده نکنید که کف همه جا را بر میدارد. فقط وایتکس، شیشه شوی و یا مایعهای تمیزکننده سطوح در افزودن این مایعات به آب داخل کولر زیاده روی نکنید.از جوهر نمک و شوینده های قوی به هیچ وجه بهره نگیرید چون فلز بدنه کولر را نابود میکنند.
با انجام این کار بدون انکه کولر شما صدمه ببیند هم از بوی نامطبوع راحت می شوید و هم نیازی به استفاده مکرر از جرم گیر کولر نخواهید داشت.


 

تاکنون یک نظر ثبت شده است.

  1. با سلام یکی از راه های از بین بردن بوی کولر آبی که ساده و کم هزینه نیز می باشد استفاده از یک بسته نمک در آب کولر می باشد به دلیل اینکه قارچ های درون کولر در محیط نمکی نمی توانند رشد کنند در ضمن روش ذکر شده در سایت دارای معایبی است یکی اینکه مواد شیمیایی که در آب کولر استفاده می شود به صورت گاز در فضای منزل متصاعد می شود و دیگر اینکه پس از چند روز دوباره بوی نامطبوع از کولر شروع می شود تنها ایراد استفاده از نمک ممکن است در کولر و پوشال ها ایجاد رسوب کند که با سروس کولر در سال بعد و تعویض پوشال آن قابل حل است لطفاً این موضوع را اطلاع رسانی به عموم نمایید باشد که از بوی نامطبوع کولر آبی خویش با کمترین هزینه و خطر راحت شوند

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است