خانه » آرشیو برچسب: Standby

بایگانی برچسب ها: Standby

افزایش عمر باتری لپ تاپ

افزایش عمر باتری لپ تاپ

در برخی موارد شما می‌توانید باتری لپ‌تاپ‌ تان را با یک باتری یدکی تعویض کنید، اما در رقابتی که تولیدکنندگان برای ساخت لپ‌تاپ‌های نازک‌تر و سبک‌تر دارند، بسیاری از «اولترابوک»‌ها دارای باتری‌های مجتمع هستند که نمی‌توان آنها را بدون باز کردن کامل لپ‌تاپ، حرکت داد یا تعویض کرد.

بنابراین برای این که لپ‌تاپ چند دقیقه بیشتر کار کند، چه باید کرد؟ با چند تغییر ساده، شما براحتی می‌توانید کار خود را بدون این که به طور مداوم به دنبال نزدیک‌ترین پریز برق باشید، انجام دهید.
سیاری از این پیشنهادها برای نوت‌بوک‌های امروزی است که سیستم عامل ویندوز ۷ دارند؛ اما بیشتر آنها برای لپ‌تاپ‌های مجهز به ویندوز اکس‌پی یا حتی ویندوز۸ هم کارآمد خواهد بود.

ادامه مطلب

علائم رایانه‌ای

گزارشی از تاریخ چه یا منشاء نشانه های رایانه ای اخیرا” منتشر شده است. نشانه هایی که روزانه هزاران بار از آن ها استفاده می کنیم اما شاید نگاه یا ذهن مان تنها چند صدم ثانیه درگیر فکر کردن به آن ها شود.

نشانه های مختلفی که به منظور دادن دستورهای متفاوت به رایانه ها مورد استفاده قرار می گیرند را امروزه می توان در هر جا، بر روی لباس ها، در داخل خودروهای اتوماتیک و بسیاری از ابزارها و کاربردهای دیگر مشاهده کرد.

● نشانه انرژی

در زمان جنگ جهانی دوم مهندسان از سیستمی دوتایی برای برچسب زدن به کلیدهای خاموش و روشن انرژی دستگاه های مختلف استفاده می کردند، یک ۱ به معنی روشن و یک ۰ به معنی خاموش.

در سال ۱۹۷۳ کمیسیون بین المللی الکتروتکنیک نشانه ای به گونه ای ترکیبی به شکل یک دایره ی شکسته با خطی در میان شکستگی را به عنوان نشانه ی حالت آماده باش انرژی یا Standby انتخاب کرد که تا کنون نیز این نشانه به همان معنی پابرجا باقی مانده است. اما مؤسسه ی مهندسان الکتریکی و الکترونیکی با اعلام مبهم بودن مفهوم این نشانه، مفهوم آن را به مفهوم ساده ی انرژی تغییر دادند.

● دستور

شکل میدان اردوگاه های سوئدی ها و لوگوی اپل چه نقطه ی مشترکی می توانند با هم داشته باشند؟ «اندی هرتزفلد» از تیم سازندگان رایانه های مک هنگامی که به همراه تیمش در حال مطالعه بر روی چگونگی ترجمه ی دستورهای موجود در لیست دستورهای رایانه به یکی از کلیدهای صفحه کلید بود، تصمیم به افزودن یک کلید عملیاتی گرفت.

ایده ی وی بسیار ساده بود، زمانی که این کلید به همراه کلیدهای دیگر فشرده می شود می تواند دستوری متناسب با کلیدهای فشرده شده را از میان لیست دستورها فعال کند. جابز از این ایده به هیچ وجه استقبال نکرد و از آن برای نمایش دادن لوگوی اپل استفاده کرد.

به دلیل این که «بلاتند» در متحد کردن اقوام متفرقی که اکنون در نروژ، سوئد و دانمارک ساکن هستند نقشی کلیدی به عهده داشته است، فن آوری بلوتوث به گونه ای طراحی شده تا همکاری میان صنایعی از قبیل رایانه، تلفن همراه و اتوموبیل سازی را فراهم آورد.

هرتزفلد در پاسخ گفت: “تعداد لوگوهای اپل بر روی نمایش گر بسیار زیاد است و این مسخره است. ما در حال از بین بردن تأثیر لوگوی اپل هستیم.” سپس باز طراحی دوباره ای از این نشانه انجام گرفت و طراحی به نام «سوزان کر» با استفاده از واژه نامه ی بین المللی نشانه ها و انتخاب یکی از نشانه های منتصب به سوئد که برای نشانه گذاری مناطق مناسب برگزاری اردوها استفاده می شد، به منظور نشان دادن «نشانه ای برای مکان مورد علاقه» ی کاربر بر روی صفحه کلید برای همیشه بر روی صفحات کلید کاربران رایانه های اپل جا گرفت.

● بلوتوث

حتما” داستان پادشاه دانمارکی ها را در قرن دهم میلادی شنیده اید. «هارالد بلاتند» به پادشاه دندان آبی شهرت داشت. وی علاقه ی فراوانی به میوه ی جنگلی «تمشک آبی» یا بلوبری داشت و تعدادی از دندان هایش برای همیشه آبی رنگ شدند.

ادامه مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است