خانه » آرشیو برچسب: چین

بایگانی برچسب ها: چین

مومیایی‌های بسیار عجیب در چین

مومیایی های تاریم مجموعه ای از چند مومیایی است که در Tarim Basin، Xinjiang امروزی در چین کشف شد. تاریخ آنها به ۱۹۰۰ قبل از میلاد تا ۲۰۰ میلادی برمی گردد. برخی از آنها با هندو اروپایی ها که زبان Tocharian داشتند آمیزش و معاشرت کردند، اگرچه این فرضیه قطعی نیست.
یک تیم تحقیقاتی شباهت های ژنتیکی بین مومیایی ها پیدا کردند.

اکثر مومیایی ها شبیه اروپایی ها هستند و قد بلندی دارند. سن آنها ۲۰۰۰ سال تا ۴۰۰۰ سال است.

ادامه مطلب

تاریخچه ی ابریشم

تاریخچه ی ابریشم

ابریشم

هزاران سال پیش چینی ها به راز بافت پارچه های ابریشمی از طریق مشاهده تارهای زیبای پیله کرم ابریشم دست یافتند. این راز به طور هوشیارانه و از روی حسادت محافظت می شد. به نحوی که اگر کسی کرم های ابریشم یا تخم آن ها را به بیرون از چین انتقال می داد محکوم به مرگ می شد. امروزه کرم ابریشم در کشورهای چین، ژاپن، هند، فرانسه، اسپانیا، و ایتالیا پرورش داده می شود. مرغوب ترین نوع ابریشم به وسیله کرم ابریشم یک پروانه سفید کوچک تولید می شود که از برگ های درخت توت سفید تغذیه می کند.

ادامه مطلب

کیبورد های کشور چین (عکس)

بیچاره تایپیست های چینی !

کار کردن با این کیبورد عجیب، حتما تسلط بالایی لازم دارد.

اما سازنده این کیبورد آن را به صورت نمادین تولید کرده و قصد آزار دادن کسی را نداشته است.

ساختمان های کج مشهور دنیا (عکس)

وقتی ساختمان بر روی یک محل نه چندان محکم بنا شود این اتفاق خواهد افتاد. ساختمان شروع به کج شدن می کند و هر سال زاویه آن بیشتر و بیشتر می شود و هرچند ممکن است قرن ها زمان ببرد اما در نهایت در صورتی که تلاشی جدی برای ثبات آن انجام نشود فرو خواهد ریخت. اینها مسائلی هستند که در مورد این ۱۱ برج اتفاق افتاده است.

برج کلیسای Suurhusen ، آلمان

 

برج این کلیسا کجترین برج در جهان است. زاویه برج پیزا معروف ۱٫۲۲ درجه است اما زاویه این برج که در قرون وسطی در شمال غربی آلمان ساخته شده است در حال حاضر ۵٫۱۹۳ درجه است. این کلیسا بر روی یک پایه ساخته شده از درخت بلوط بر روی یک منطقه باتلاقی بنا شد و زمانی که زمین خشک شد چوب ها دچار پوسیدگی می گردند و این باعث ایجاد شیب می شود.

ادامه مطلب

شهر ممنوعه را بشناسید

شهر ممنوعه (Forbidden City)؛ مجموعه معماری*های باستانی درخشان و سحرآمیز چین در مرکز بجینگ (پکن) پایتخت این کشور قرار دارد

این اثر در جهان دارای شهرتی فراوان است. شهر ممنوعه در معماری*های خاندان باستانی چین یک مروارید است و در جهان پردامنه*ترین و کامل ترین مجموعه معماری*های چوبی باستانی به شمار می*رود.یونسکو در سال ۱۹۸۷ شهر ممنوعه بیجینگ را در فهرست میراث جهانی به ثبت رساند. این اثر تاریخی در سال ۱۴۰۶ میلادی به دستور جو دی؛ دومین امپراتور سلسله مینگ به مدت ۱۴ سال ساخته شد.

ادامه مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است