خانه » آرشیو برچسب: شهر

بایگانی برچسب ها: شهر

۱۰ مکانی که گوگل مپ نمایش نمی دهد

۱- پارک ملی تانتاکول در شیلی :

این پارک ملی که در ثبت آثار جهانی نیز می باشد در گوگل مپ فقط به صورت یک پیکان مشخص شده است. به علت وجود گونه های نایاب جانوری در این مکان، تدابیر شدید حفاظتی،امنیتی در اطراف این پارک به عمل می آید.

 

ادامه مطلب

اتوبان در دل ساختمان

در شهر اوساکا ژاپن اتوبانی وجود دارد که در طی مسیرش از وسط یک برج ۱۶ طبقه می گذرد. این اتوبان دقیقا از طبقه ۵ تا ۷ این برج را اشغال کرده است. نام این برج نیز برج دروازه یا گیت تاور می باشد. هنگامی که سوار آسانسور این برج شوید خواهید دید که برای طبقه ۵ تا ۷ هیچ کلیدی وجود ندارد و آسانسور مستقیما از طبقه ۴ به طبقه ۸ میرود.

توافق ساخت بزرگراه و برج به شکل کنونی بعد از ۵ سال کشمکش بین شرکت سازنده اتوبان و صاحبان زمین های اطراف آن که حاضر به کوتاه آمدن از مواضع خود نبودند شکل گرفت و این عکسها نتیجه آن شده است.

ادامه مطلب

عکس های ۳ بعدی

نوکیا دیروز مدل‌های سه‌بعدی از تصاویر واقعی کلان‌شهرها را برای نسخه تحت وب Ovi Map معرفی کرد. به گزارش ایتنا، این قابلیت جذاب و رایگان بعد جدیدی به تجربه Ovi Maps می‌دهد و به مردم امکان می‌دهد تا مکان‌ها را به روش متفاوت‌تر کشف کنند.قابلیت سه‌بعدی نوکیا که در کنفرانس Where ۲.۰ در ایالت سانتا کلارا کالیفرنیا معرفی شد، واقعی‌ترین سه‌بعدی است و امکانات آن فراتر از قابلیت‌هایی نظیر ارائه مناطق محدود و ساختمان‌ها است. این قابلیت می‌تواند نقشه‌ کل شهر و حومه آن را برای شناسایی در اختیار کاربر قرار دهد. مردم در ابتدا با تماشای نقشه به صورت هوایی می‌توانند کار خود را شروع کنند و به سمت بالا و پایین حرکت کنند و درست از پشت میز کارشان دور تا دور اشیایی نظیر ساختمان‌ها و درختان بگردند تا تجربه‌ای مجازی اما بی‌نهایت واقع‌گرایانه برای مکان‌های جدید داشته باشند. تصویر سطح خیابان نیز با تمام جزئیات به صورت نمایش پانوراما ۳۶۰ درجه از خیابان‌ها و مکان‌ها این تجربه را به کمال می‌رساند.

ادامه مطلب

مستند شهرهای گمشده ی دنیای باستان

دانلود فیلم مستند شهرهای گمشده  دنیای باستان – ۳ قسمت کامل
BBC – Lost Cities Of The Ancients

۵۸ mins per eposide | 640 x 352 | PAL (25fps) | XVID 1530kbps | MP3 – 128kbps |
۲٫۰۵ GB

مستندی ویژه در خصوص
مهمترین تمدن های گم شده و ناشناخته در دنیا مثل تمدنهای مصر و یونان باستان و
تمدنهای ناپدید شده مایا در آمریکای جنوبی و … از موارد دیدنی و جالب این محموعه سه
قسمتی بررسی باستان شناسی شواهد موجود در Tucume بعنوان یکی از بزرگترین قربانگاههای
بشر در آمریکای جنوبی می باشد که در سالهای اخیر سوژه ساخت فیلمهای سینمایی نیز
بوده است.در این مستند هم مثل ۲ مورد فوق از متدهای مدرن سینمایی به همراه تکنیکهای
پیشرفته کامپیوتری برای خلق تصاویر و صحنه های مربوط به شهرها و زندگی مردم در
دورانهای گذشته استفاده گردیده است

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است