خانه » آرشیو برچسب: سایت فارس نویس

بایگانی برچسب ها: سایت فارس نویس

نحوه محاسبه گازبها در مجتمع‌ها

با نصب و راه‌اندازی نسل جدید کنتورهای گاز در برخی از مجتمع های مسکونی ضمن توقف محاسبه سنتی گازبهای مشترکان، برای حل اختلاف همسایه‌ها اجرای یک روش جدید به منظور تفکیک هزینه گاز مصرفی خانوارها در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش مهر، همزمان با آغاز نیمه دوم سال و افزایش مصرف گاز طبیعی در بخشهای خانگی و تجاری، نصب و راه اندازی نسل جدید کنتورهای گاز خانگی در برخی از نقاط کشور آغاز شده است.

زمستان سال گذشته در کنار صدور قبوض نجومی برای تعدادی از مشترکان خانگی، یکی از مهمترین مشکلات پیش روی نحوه تقسیم بار مالی صورت‌حساب‌های گاز خانگی بود که این موضوع منجر به اختلافی بین همسایه ها شده به طوریکه عمدتاً این محاسبه و تقسیم‌ بندی سنتی و بر مبنای متراژ هر واحد مسکونی انجام می‌شود.

بر این اساس به منظور حل اختلاف همسایه‌ها و اجرای یک روش جدید برای تفکیک هزینه گاز مصرفی خانوارها به ویژه در مجتمع‌های مسکونی که امکان تفکیک کنتور وجود ندارد پروژه جدیدی در سطح وزارت نفت تعریف و اجرایی شده است.

در حال حاضر طراحی و ساخت کنتور ” حرارتی ” به عنوان نسل جدید کنتورهای گاز خانگی به پایان رسیده است که با استفاده از این کنتور، هزینه گاز مصرفی خانوارها در مجتمع‌های مسکونی دارای یک موتورخانه مرکزی جداگانه محاسبه خواهد شد.

ادامه مطلب

فال امروز جمعه ۱ مهر ۱۳۹۰

فال امروز جمعه ۱ مهر ۱۳۹۰

فروردین: قرار گرفتن بر سر دوراهی کار خیلی مشکلی است، اما امروز شما بین عقل و احساس گیر کرده اید. شما نگران افرادی که دوستشان دارید هستید، اما حتی اگر آنها گرفتار مشکل هم بشوند، باز نمی‌توانید از نیازهای خودتان چشم پوشی کنید. اگر شما پنهانی کارهایی که برای خودتان مهم هستند را انجام دهید، اگرچه باعث می‌شود از قرار گرفتن در شرایط مشکل دور بمانید، اما در درازمدت باعث ناراحتی اطرافیانتان می‌شود. صداقت داشتن کار راحتی نیست، اما هنوز هم می‌تواند بهترین سیاست باشد.

 

ادامه مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است