خانه » آرشیو برچسب: زعفران

بایگانی برچسب ها: زعفران

طرز تهیه رول مرغ و اسفناج

طرز تهیه رول مرغ و اسفناج

مواد لازم برای تهیه :

سینه کامل یک مرغ
زعفران آب‌کرده ۲ قاشق غذاخوری
آبلیمو ۲ قاشق غذاخوری
پودر زنجبیل ۱ قاشق غذاخوری
پودرسیر ۱ قاشق غذاخوری
اسفناج پخته ۲۰۰ گرم
سوسیس فرانکفورتر ۲ عدد
پیاز کوچک ۱ عدد
نمک و فلفل قرمز به میزان لازم

ادامه مطلب

طرز تهیه برنج

۱_سعی کنید  برنج را از بهترین نوع انتخاب کنید

۲_ایتدا برنج  را تمیز کرده ،چندین بار با آب ولرم بشویید .باید توجه داشته باشید که نباید برنج را چنگ زد . این کار باعث خرد شدن برنج می شه .بعد انرا با آب گرم خیس کنید

۳_نمک رو به برنج اضافه کنید .همیشه برنج را چند ساعت قبل  خیس کنید تا هنگام طبخ دانه آن کشیده تر وبهتر شود .

۴_ظرف برنج باید به اندازه ایی باشه که کاملا جادار باشه تا برنج روی هم انباشته نشه وجای غل زدن داشته باشه

۵_حرارت زیر برنج باید یکنواخت باشه وتمام سطح زیرین قابلمه را بپوشاند

۶_برای تهیه کته ،برای هر پیمانه برنج به یک پیمانه آب احتیاج است +یک پیمانه جدا گانه که این مقدار بستگی به نوع برنج داره که کمتر استفاده بشه یا بیشتر

۷_برنج  آماده شده را در ظرف مناسب بکشید وبا زعفران وخلال بادام وپسته آنرا تزئین کنید

ضدآفتابی طبیعی

 

عصاره زعفران، ضدآفتاب طبیعی است
نتایج مطالعات نشان داده است که SPF نانو لیپوزوم های حاوی عصاره زعفران به صورت معنی داری بیشتر از SPF ماده ضدآفتاب است و بر این اساس زعفران می‌تواند به عنوان یک عامل ضد آفتاب طبیعی عمل کند.
یافته‌های تحقیقات دکتر محمود رضا جعفری، متخصص پوست و زیبایی از دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد نشان می‌دهد سافرانال موجود در زعفران دارای اثر ضدآفتابی بسیار بیشتر از ماده استاندارد هموسالات است.

این مطالعه همچنین حاکیست PF جزء سافرانال موجود در زعفران با غلظت نیم درصد و یک درصد به صورت معنی داری بزرگتر از SPF ماده ضد آفتاب استاندارد هموسالات با غلظت ۸ درصد است.
همچنین با استفاده از نانو لیپوزوم های حاوی سافرانال موجود در زعفران می‌توان با غلظت‌های بسیار کم به SPF بالایی دست یافت. در ضمن برای افزایش اثر فراورده‌های ضد آفتاب می‌توان از این ترکیب طبیعی، با غلظت های کم استفاده کرد.

زعفران در طب سنتی به عنوان آنتی اسپاسموریک، ضد زکام، مسکن عصبی و ضد نفخ و بادشکن، عرق آور، خلط آور، محرک شادی بخش، اشتها آور مقوی استفاده می‌شود.
عصاره تام کلاله‌های زعفران و هم چنین اجزای اصلی آن کروسین و سافرانال هم به صورت درون تن و برون تن دارای آثار آنتی توموری هستند.
کلاله زعفران دارای آثار ضدسرطان در مدل‌های مختلف برون تنی و درون تنی بوده و هم چنین سبب مهار سرطان پوست در مدلهای حیوانی شده است. از طرفی زعفران دارای ظرفیت جذب اشعه فرابنفش است.

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است