مشهورترین خلافکاران اعدام شده در تاریخ ایران(۱۶+)

مشهورترین خلافکاران اعدام شده در تاریخ ایران

 

اصغر بروجردی – اولین قاتل زنجیره ای ایران
۷۸ سال پیش در سحرگاه یکی از روزهای تیرماه «اصغرقاتل» که اقداماتش همه را به وحشت انداخته بود، در میدان سپه به دار مجازات آویخته شد.اصغر قاتل به هنگام مرگ توبه کرد و انتظار نداشت اعدامش کنند تا این که بالای طناب دار آرام گرفت. روزنامه‌ها در سال ۱۳۱۳ هجری شمسی ماجرای محاکمه و اعدام اصغرقاتل را که مردی بامیه‌فروش بود و ۱۸ پسر و مرد را کشته بود به رشته تحریر خاص آن دوره درآوردند. او به عنوان اولین قاتل زنجیره ای ایران شناخته می شود.

ادامه مطلب را بخوانید »

 

بانك پروژه و پايان نامه دانشجويي

روزهای تعطیلی تهران

سایت روزنامه دولت اعلام کرد: روزهای ۷، ۸، ۹، ۱۰ و ۱۱ شهریورماه، ادارات، مدارس و دانشگاه های تهران تعطیل خواهند بود.

پیش تر محمدرضا فرقانی سخنگوی شانزدهمین اجلاس جنبش عدم تعهد، از تعطیلی تهران در ایام مذکور خبر داد، اما اعلام دقیق روزهای تعطیلی را به آینده موکول کرده بود. 

وی گفته بود: اصل موضوع یعنی تعطیلی تهران قطعی است و در این ارتباط تصمیم‌گیری شده که به خاطر ترافیک تهران و همچنین حجم بالای میهمانان شرکت‌کننده تدابیری در جهت تعطیلی تهران اندیشیده شده و در روزهای آینده در مورد تعداد روزهای تعطیل تصمیم‌گیری و این موضوع اعلام خواهد شد.

مجموعه کامل آموزش مسائل زناشویی

فیلم های نوروزی شبکه تهران

فیلم های نوروزی شبکه تهران

شبکه تهران سیما در تعطیلات نوروز گزیده‌ای از فیلم‌های سینمای بین‌الملل و آثار ایرانی را  هر روز ساعت ۱۳:۳۰روانه آنتن می‌کند.

سه شنبه (شب چهارشنبه سوری)
۲۳/۱۲/۱۳۹۰ ساعت ۲۰:۴۵
مهاجمین Predators
کارگردان: Nimród Antal
حادثه ای، ماجراجویی، تخیلی
آمریکا، ۲۰۱۰
داستان عده ای خلافکار است که هر کدام تخصصی دارد و دولت آمریکا برای نابودی آنها آنها را با چتر به یک سیاره ای ناشناخته می اندازد و آنها باید برای نجات خود از دست مهاجمین فضایی تلاش کنند.

ادامه مطلب را بخوانید »شابلون طراحي ابرو

سریال اینجا تهران است به زودی در شبکه تهران

پخش فیلم سینمایی اینجا تهران است سه شنبه ها

محمدرضا معصوم‌ زادگان مدیر گروه فیلم و سریال شبکه تهران گفت: مجموعه تلویزیونی اینحا تهران است به کارگردانی آرش معیریان با پایان ماه مبارک رمضان و یک هفته پس از عید فطر از شبکه تهران روی آنتن می رود.

 

وی ادامه داد: این سریال به صورت سه شب در هفته پخش خواهد شد و امیدوارم بتواند در زمان پخش خود رضایت مخاطبان را فراهم کند.

ادامه مطلب را بخوانید »

ویژه

رزرو هتل های مشهد

خبر کامل از نقل و انتقالات لیگ برتر

استقلال تهران

بازیکنان ورودی به تیم : جاسم کرار – علی حمودی-میثم حسینی – سیدمهدی رحمتی – سیدجلال حسینی – آندرانیک تیموریان(#)

 

بازیکنان خروجی از تیم : فیلیپ آلوز دسوزا-محمد محمدی – وحید طالبلو(#) – هادی شکوری (#)

سایپا

بازیکنان ورودی به تیم : پیروز قربانی – محمد منصوری- سید اسحاق سبحانی – وحید طالبلو(#)

بازیکنان خروجی از تیم : سعید قزلباش – کریم انصاری فرد (#)

سپاهان

بازیکنان ورودی به تیم : عماد رضا – هادی تامینی

بازیکنان خروجی از تیم : احسان حاج صفی-هادی عقیلی – سیدجلال حسینی – سیدمهدی رحمتی – ابراهیم توره

ادامه مطلب را بخوانید »

ویژه

لطفا تا بارگذاری کامل صفحه صبر کنید.

رشته های کنکور ارشد + جدول شهریه های آنها

شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو در رشته های مختلف تحصیلی که ملزم به پرداخت شهریه هستند، با انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد سال ۹۰ اعلام شد که در این دفترچه بالاترین میزان شهریه به دوره های بین المللی اختصاص دارد.

مهر:بر اساس شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو در رشته های مختلف تحصیلی دوره های نوبت دوم (شبانه) دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی داوطلبان کنکور ارشد که در این دوره ها پذیرفته می شوند ملزم به پرداخت شهریه هستند.

دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی مجری دوره های نوبت دوم (شبانه)، از ارائه خوابگاه، سرویس ایاب و ذهاب و مسائل رفاهی معذور بوده و به داوطلبان توصیه می شود انتخاب خود را به صورت بومی و کد رشته های شهر محل سکونت خود را انتخاب کنند.

دانشجویان دوره های نوبت دوم «شبانه» تابع مقررات آموزشی دانشجویان دوره روزانه خواهند بود، مگر در مواردی که در آیین نامه طرح ایجاد دوره های «شبانه» نوبت دوم مستثنی شده است. انتقال دانشجویان دوره های نوبت دوم شبانه به دوره روزانه ممنوع است.

مدرک فارغ التحصیلی دانشجویان دوره های نوبت دوم شبانه بر اساس مصوبات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بدون ذکر کلمه نوبت دوم شبانه اعطاء می شود.

میزان شهریه های ثابت و متغیر تحصیل در دوره های نوبت دوم شبانه دانشگاه های مجری که به تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رسیده، در دفترچه به طور کامل درج شده است و پذیرفته شدگان این دوره ها ملزم به رعایت تعهدات مالی در قبال دانشگاه مربوطه خواهند بود.

جدول شهریه دوره های نوبت دوم دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی

موضوع گروه آموزشی شهریه ثابت هر نیمسال به ریال شهریه متغیر هر واحد نظری به ریال شهریه متغیر هر واحد عملی به ریال شهریه هر واحد پایان نامه به ریال
کمترین شهریه علوم انسانی ۲٫۲۵۰٫۰۰۰ ۴۵۰٫۰۰۰ ۵۵۰٫۰۰۰ ۱٫۰۰۰٫۰۰۰
بیشترین شهریه علوم انسانی ۴٫۰۰۰٫۰۰۰ ۷۰۰٫۰۰۰ ۸۷۵٫۰۰۰ ۱٫۷۵۰٫۰۰۰
کمترین شهریه فنی و مهندسی ۳٫۰۰۰٫۰۰۰ ۶۰۰٫۰۰۰ ۷۵۰٫۰۰۰ ۱٫۵۰۰٫۰۰۰
بیشترین شهریه فنی و مهندسی ۴٫۵۰۰٫۰۰۰ ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ ۱٫۲۵۰٫۰۰۰ ۲٫۰۰۰٫۰۰۰
کمترین شهریه علوم پایه ۲٫۵۰۰٫۰۰۰ ۵۰۰٫۰۰۰ ۶۲۵٫۰۰۰ ۱٫۰۰۰٫۰۰۰
بیشترین شهریه علوم پایه ۳٫۵۰۰٫۰۰۰ ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ ۱٫۲۵۰٫۰۰۰ ۲٫۰۰۰٫۰۰۰
میزان شهریه هنر ۴٫۰۰۰٫۰۰۰ ۸۰۰٫۰۰۰ ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ ۱٫۵۰۰٫۰۰۰
کمترین شهریه کشاورزی ۳٫۰۰۰٫۰۰۰ ۶۰۰٫۰۰۰ ۷۵۰٫۰۰۰ ۱٫۷۵۰٫۰۰۰
بیشترین شهریه کشاورزی ۳٫۰۰۰٫۰۰۰ ۷۵۰٫۰۰۰ ۸۷۵٫۰۰۰ ۱٫۵۰۰٫۰۰۰

ادامه مطلب را بخوانید »

محسن هاشمی

محسن هاشمی که مدیرعامل یکی ازپردردسر ترین مجموعه های شهریست متروی تهران را در رقابت با کشورهای پیشرفته جهان می داند وی در طی یادداشتی در همشهری ماه به این نکته اشاره می کند

موفقیت جهانی تهران و انتخاب آن به عنوان ۵ شهر برتر جهان نشان داد اگر شکل نقدینگی مترو تهران نیز حل می‌شد، می‌توانستیم براساس برنامه‌ریزی‌های دقیقی که در حوزه حمل‌ونقل عمومی به ویژه مترو انجام داده بودیم با شهر گوانگ‌ژو نیز رقابت کنیم.

نخستین قانون‌ها برای توسعه سریع مترو از سال ۸۴ در مجلس شورای اسلامی تصویب شد که در این رابطه می‌توان به تصویب قانون ۵/۳ میلیارد دلار فایناس خارجی برای توسعه خطوط ۶، ۴، ۳ و ۷ مترو اشاره کرد. به دلیل تحریم‌های بین‌المللی که در مورد ایران به وجود آمد و عدم حمایت دولت از این سیستم حمل‌ونقل عمومی این قانون هیچگاه نتوانست فرصت اجرا پیدا کند.

از زمانی که دکتر قالیباف شهردار تهران شد. برنامه او برای توسعه مترو این بود که باید سالی ۱۵ کیلیومتر تونل‌سازی در تهران انجام شود. خیلی‌ها به این وعده شهردار تهران خندیدند و فکر می‌کردند که ای ادعا بیشتر از توان این شهر است. با حمایت‌هایی که مدیریت شهری از مترو انجام داد این شعار به واقعیت تبدیل شد.

با افتخار می‌گویم که در توسعه مترو از توان داخلی کشور استفاده کرده‌ایم. در تمامی زمینه‌های توسعه مترو از طراحی و توسعه‌های زیر‌بنایی گرفته تا در بعد تجهیزات برق‌رسانی، تهویه، مخابرات و سیستم‌های مربوط به واگن از توان داخلی استفاده شده صنعت مترو‌سازی در ایران بومی شده است. اگر دولت حمایت خوبی از این سیستم حمل‌ونقلی انجام می‌داد صنعت مترو‌سازی می‌توانست بخپ قابل توجهی از بیکاری را در کشور مرتفع کند.

اگر نگاه‌های سیاسی که به مترو و به طور کلی به مدیریت شهری وجود دارد کنار گذاشته شود این انتخاب می‌تواند برای توسعه حمل‌ونقل عمومی در تهران و سایر کلانشهر‌ها مفید باشد. وقتی تهران در مینه توسعه پایدار حمل‌ونقل عمومی برگزیده می‌شود نگاه‌های جهانی به این شهر از این به بعد متمرکز و خاص‌‌تر خواهد بود که امیدواریم نگاه دولت را نیز تغییر دهد.

12